Przeglądając oferty producentów armatury łazienkowych można napotkać różne kształty natrysków. W przypadku małych łazienek gros z nich ma do zaoferowania kabiny prysznicowe półokrągłe, które obok kwadratowych stanowią najczęściej wybierany rodzaj natrysku.

Zalety kabin prysznicowych półokrągłych

Dzieje się tak dlatego, że kabiny półokrągłe pozwalają na jeszcze lepsze, ekonomiczniejsze wykorzystanie rogów łazienek, możliwość zainstalowania ich do dość dużej ilości brodzików, co znacznie ułatwia sprawy aranżacyjne. W odróżnieniu od kabin kwadratowych kabiny prysznicowe półokrągłe niwelują problem pustej przestrzeni w rogach natrysku, które w trakcie kąpieli nie są wykorzystywane, a same w sobie zabierają sporo cennego miejsca, które w łazienkach są na wagę złota. Kabiny półokrągłe optycznie powiększają przestrzeń zwłaszcza te w systemie natrysków walk-in, czy też płytkich brodzików. Dostępne są w kilku wariantach wielkości, przez co łatwo dopasować je do każdej wielkości wnętrza.

Jakie kabiny półokrągłe sprawdzą się w nowoczesnej łazience?

Kabiny półokrągłe w systemie niskiego brodzika idealnie wpasowują się w potrzeby małych łazienek, gdzie liczy się maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytecznej na podłodze. Choć nie pozwolą one na wzięcie niewielkiej kąpieli jak w przypadku kabin prysznicowych półokrągłych z wysokim brodzikiem, to jednak to kabiny półokrągłe wygrywają, jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Zwłaszcza jeśli pod uwagę bierze się wygodę i komfort użytkowania nie tylko przez osoby z dysfunkcją ruchu, ale również przez osoby starsze. Decydując się na zakup kabin prysznicowych półokrągłych warto szukać modeli wykończonych powłoką Antibac o właściwościach antybakteryjnych. Dobrze jest też sprawdzić poziom izolacji akustyczno-termicznej. To ten parametr pozwoli wyeliminować problem głośnej spadającej wody, jaki znamy z hoteli, bloków w przypadku przebywania obok w pomieszczeniu, w którym brany jest prysznic.

Polecane Artykuły