W przypadku małych łazienek poza wydzieleniem miejsca na toaletę, umywalkę, należy zorganizować strefę kąpielową. Może ją tworzyć wanna z kabiną prysznicową, a także samodzielna kabina, najlepiej z drzwiami przesuwnymi do prysznica?

Drzwi przesuwne do prysznica — dlaczego sprawdzą się w małych łazienkach?

Wybierając kabinę prysznicową można zdecydować się na różne systemy drzwiowe, począwszy od klasycznych drzwi uchylnych, przez drzwi przesuwne do prysznica, po modele łamane. Tam, gdzie nie musimy martwić się brakiem przestrzeni, najwygodniejsze będą kabiny z drzwiami rozwieralnymi, jedno- lub dwuskrzydłowymi.

Drzwi przesuwne do prysznica to idealne rozwiązanie do natrysków typu walk-in. Łatwy sposób otwierania użyte do ich produkcji szkło hartowane lub strukturalne nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom, poprawiają poczucie intymności użytkownika. Z pewnością w małej łazience drzwi przesuwne do prysznica dobrze połączyć ze szkłem hartowanym i albo systemem otwartym, albo niskim brodzikiem, które powiększają optycznie przestrzeń. W mniejszych łazienkach dobrze jest też zastosować rozwiązania kompaktowe jak np. wanna z kabiną prysznicową, pozwalająca wybrać, czy chce się skorzystać z natrysku, czy wanny — przy jednoczesnym ergonomicznym wykorzystaniu wolnej przestrzeni w łazience.

Zalety wanny z kabiną prysznicową?

Wanna z kabiną prysznicową pozwala wziąć prysznic na stojąco, znacznie zaoszczędzić miejsce w łazience z jednoczesną ochroną podłogi przed zachlapaniem wodą. To również spora oszczędność dla portfela, dla osób, które z jednej strony lubią przestrzeń w łazience, a z drugiej strony, nie chcą pozbywać się przyjemności brania relaksującej kąpieli w wannie. Patrząc na wannę z kabiną prysznicową od strony technicznej, nie powinna być ona krótsza niż 160 cm. Wanny 150 z parawanem nie sprawdzą się — w wersji katalogowej nie występują, ze względu właśnie na nikłą ich praktyczność. Najwygodniejsze są modele 160-170 cm, przy czym samo wejście powinno mieć szerokość minimum 70 cm.

Polecane Artykuły