Organizując domowe SPA, wanny 180 cm jest podstawą aranżacji. Warto na samym początku organizacji strefy kąpieli rozplanować miejsce instalacji kabiny prysznicowej, wanny, czy w dużych łazienkach miejsca do odpoczynku po seansie w łaźni parowej.

Organizacja łazienki w stylu spa a wanna wolnostojąca?

Współczesne kabiny prysznicowe mają do zaoferowania wraz z np. koloroterapią czy hydromasażem. Dlatego przymierzając się do łazienki w stylu SPA warto wziąć pod uwagę jej montaż. Centralnym punktem aranżacji strefy mokrej powinna być wanna 180. To jej powinniśmy poświęcić więcej uwagi, jako źródle błogiego relaksu, możliwego do przeżycia dzięki zanurzeniu się w bezkresnej toni wodnej wygodnej np. wanny wolnostojącej. Najlepsze będą modele z profilowanym podparciem pleców oraz ramion, ewentualnie prostokątne, które pozwolą optymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu przy zachowaniu maksymalnego komfortu korzystania zeń.

Wanna 180 w łazience w stylu SPA powinna komponować się z kolorem ścian. Bogactwo materiałów i wykończeń wanny wolnostojącej tych rozmiarów sprawia, że łatwo jest osiągnąć harmonię. Do łazienek SPA warto wybrać szarości, brązy, beże, kremy, wygaszone zielenie, błękity, brudne biele.

Jak dodatki do wanny 180 w łazience SPA?

Spośród bogatej oferty akcesoriów łazienkowych do wanny 180 warto dobrać profilowany zagłówek, też specjalną profilowaną półkę nakładkę na wannę, które idealnie sprawdzają się w łazience SPA wykończonej w stylu eko, glamour, czy też prowansalskim. Odprężąjącą funkcję pozwolą poczuć rozwiązania zaczerpnięte wprost z natury. Dlatego warto do wanny wolnostojącej dobrać meble i akcesoria z materiałów takich jak kamień (trawertyn, piaskowiec, marmur, granit), beton architektoniczny, czy ponadczasowe drewno (szczególnie egzotyczne, które będzie odporne na wilgoć) lub płytki drewnopodobne. W pokoju kąpielowego w stylu SPA nie może zabraknąć światła w postaci kinkietów, listew LED, czy też plafonów.

Polecane Artykuły