Wśród różnego rodzaju akcesoriów do kabin prysznicowych wyróżnić można różnego rodzaju ściany boczne, profile poszerzające przestrzeń wewnętrzną kabiny, czy też systemy rolek dolnych i górnych, które są przede wszystkim wykorzystywane do zabudowy wnęk, z wykorzystaniem np. niskiego brodzika 110×90, likwidowania nierówności w ścianach i zwiększenia funkcjonalności natrysku.

Jakie akcesoria do kabin prysznicowych sprawdzą się w łazience?

W przypadku niestandardowych wymiarów wnęki, gdy ciężko jest dopasować do niskiego brodzika 110×90 we wnęce drzwi przesuwne, można użyć profilu poszerzającego wymiary kabiny o kilka centymetrów, pozwalając dopasować drzwi do niestandardowych wymiarów wnęki i do miejsca jego montażu. Ten specjalny rodzaj akcesoriów do kabiny prysznicowej pasuje do wielu modeli kabin i parawanów nawannowych. Warto aranżując łazienkę z natryskiem pomyśleć o dokupieniu dodatków pasujących stylem do wnętrza kabiny i samego brodzika 110×90 takie jak wieszaki na ręczniki, czy też uchwyty do drzwi składanych, a także wieszaki montowane na rantach ścian kabin, a do ich czyszczenia z nadmiaru wody ściągaczka łazienkowa.

O czym trzeba pamiętać montując w łazience brodziki 110×90?

Niskie brodziki montowane w systemie walk-in optycznie powiększają łazienkę. Kluczową sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas montażu brodzika 110×90 jest jego dokładne wypoziomowanie i odpowiednie osadzenie odpływu. Sam syfon montuje się w posadzce, dlatego niezwykle ważne jest wcześniejsze upewnienie się, że istnieje fizyczna możliwość zamontowania go. W przypadku wnęk, taki brodzik 110×90 pozwala wykorzystać kształt łazienki do lepszego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki akcesoriom do kabiny prysznicowej niestraszne są nierówności ściany, gdyż zamontowanie profilu poszerzającego wymiary kabiny umożliwia dopasowanie drzwi do niestandardowych wymiarów. Natrysk we wnęce to wysoka funkcjonalność pomieszczenia, połączona ze zlikwidowaniem barier komunikacyjnych, co ważne jest w przypadku osób starszych i nie w pełni sprawnych.

Polecane Artykuły