Niski brodzik 120×80 prostokątny pozwala na aranżację łazienki w nowoczesnym stylu i co ważne łatwo osadzić na nim praktycznie każdy rodzaj kabiny, czy z drzwiami prysznicowymi 120 cm rozsuwanymi, czy też uchylnymi. Rodzaj sposobu otwierania drzwi zależny jest przede wszystkim od wielkości pomieszczenia.

Drzwi prysznicowe 120 rozsuwane czy uchylne?

Drzwi prysznicowe 120 rozsuwane zajmują dużo mniej miejsca niż te otwierane. Przesuwne drzwi poruszają się na specjalnych prowadnicach, składać się mogą z dwóch lub trzech części. Dobrze jest zwrócić uwagę przy ich wyborze na sposób konstrukcji. Występują bowiem w wariancie drzwi teleskopowych — nachodzących na siebie lub harmonijkowych. Dobrze jest przyjrzeć się miejscu instalacji brodzika 120×80, określając, czy przesuwne drzwi nie będą haczyć o pozostałe elementy wyposażenia. Systemy uchylne zaskakują eleganckim, nieco industrialnym i nowoczesnym designem, podkreślając minimalizm w aranżacji. Przez to, że pozwalają otworzyć się na większą szerokość ułatwiając w ten sposób wejście do brodzika 120×80, po zamknięciu tworzą dyskretną przestrzeń kąpielową. Ważne jest bezproblemowe działanie mechanizmu, trwałość zawiasów, grubość szkła (polecamy hartowane) oraz materiał wykonania profilu (najlepiej sprawdza się aluminium). Drzwi prysznicowe 120 powinny posiadać odpowiedniej grubości szkła (polecamy hartowane), a materiał wykonania profilu gwarantować powinien trwałość — taką jak, chociażby ta gwarantowana przez profile aluminiowe.

Dlaczego warto zamontować niski brodzik 120×80?

Brodzik 120×80 niski może być wkomponowany praktycznie w każdy styl mieszkaniowy, choć na pewno najczęściej stosowany jest w nowoczesnych aranżacjach wykończonych na styl skandynawski, loftowy. Brodzik 120×80 to bardzo estetyczne, łatwe w utrzymaniu w czystości rozwiązanie, które polecane jest dla osób z dysfunkcjami narządu ruch, niepełnosprawnymi, czy też starszymi. W połączeniu z drzwiami prysznicowymi 120 przesuwnymi sprawia, że łazienka nie tylko jest funkcjonalna, ale też nabiera lekkości i niekwestionowanego uroku.

Polecane Artykuły